A Messel-piton feje és teste szinte teljesen megmaradt.
A csaknem teljesen magmaradt, hozzávetőleg egy méter hosszú kígyókat az UNESCO Világörökség Részének számító Messel Pit-ben fedezték fel és körülbelül 47 millió évesek.
TovábbHa az emberek sejtették volna honnan jöttek a Jurassic Park hangjai, lehet nem aratott volna ekkora sikert.
Gary Rydstrom szerint ez a munka szórakoztató volt mégis egyben nagyon nehéz feladat, mert tucatnyi különálló dinoszaurusz hangot kellett létrehoznia, lényegében a semmiből, mivel senki sem tudja, hogy ezeknek rég kihalt állatoknak milyen lehetett a hangja. A megoldás az volt, hogy hónapokon át rögzítette különféle állatok hangját, majd csavart ezeken a hétköznapi hangokon egyet és létrehozott valami újat, de mégis természeteset.
TovábbA meleg idő beálltával egyre többet találkozhatunk különféle hüllő és kétéltű fajokkal.
Országunk jelenlegi területén 16 őshonos hüllő- és 18 kétéltűfaj található meg vadon. Magyarországon minden kétéltű- és hüllőfaj védett!
TovábbMég a forró környezethez alkalmazkodott hűlők is szenvedhetnek a hő-stressztől, a szakértők szerint ezt a globális felmelegedés okozza, ami aggodalomra ad okot.
A kiszáradás szörnyű halál, mégis gyönyörűen konzerválja a testet.
Ez lett a szerencsétlenül járt indiai kaméleon (Chamaeleo zeylanicus) sorsa, amely életét vesztette, feltehetően utolsó erejéből megpróbált inni a csapból, de sajnos elzárták.
TovábbMi lehet az a pici fekete folt a fiatal gyíkok fején?
A fejtetői szem, harmadik szem vagy tobozszem kialakulása visszanyúlik egészen a Paleozoikumba (Óidő), ahol az állatvilágot az ízeltlábúak és a halszerű ősgerincesek képviselték. Az ősgerincesek feltehetőleg két pár szemmel rendelkeztek, volt két oldalsó szemük és két fejtetői szemük.
TovábbÉlő kövületek.
A hagyományos rendszerekben a hüllők (Reptilia) osztálya négy rendre tagolódik: a teknősök (Testudines), a krokodilok (Crocodylia), a hidasgyíkok (Sphenodontia) és a pikkelyes hüllők (Squamata) rendjeire. A pikkelyes hüllők rendje tovább tagolható a gyíkok (Sauria vagy Lacertilia), az ásógyíkok (Amphisbaenia) és a kígyók (Serpents vagy Ophidia) alrendjeire.
Tovább