Összegyűjtöttük a leggyakoribb betegségeket és azok jeleit, de itt esik szó egyéb egészségügyi kérdésről is, mint pl. a vedlés.
A vadonban egy beteg vagy legyengült kígyó a ragadozók célpontjává válik, ezért a kígyókon nehéz felismerni a betegségek jeleit. Fogságban ez azt jelenti, hogy minden hüllőtartónak résen kell lennie ahhoz, hogy észrevegye a betegségre utaló változásokat.
TovábbEbben a részben válaszokat találunk arra a kérdésre, hogy a bizonyos életszakaszokban mekkora és milyen táplálékra van szükségük.
A vadon élő állatok ritkán táplálkoznak tudatosan, a túlélési ösztöneik diktálnak. Mindazonáltal jelentős különbség van a „túlélés” és a „gyarapodás” között, ezért nekünk, mint hüllőtartóknak meg kell találnunk az arany-középutat az állat egészséges testi fejlődése és a megfelelő táplálás között.
TovábbHogyan teremtsük meg a legmegfelelőbb élőhelyet királypitonunk számára?!
A királypiton terráriumok lehetnek nagyon egyszerűek, de összetettek is, ez mind csupán rajtunk múlik, hogy milyen elemekkel gazdagítjuk élőhelyét. A királypitonok félénk állatok (félénkebbek, mint a többi kígyó), és menedéket keresnek egy kis, sötét zugban. A nap nagy részében barlangokban vannak, és éjszaka jönnek elő.
TovábbTalán az egyik legizgalmasabb rész egy kezdő számára a nem meghatározása és a kézhez szoktatás.
A kígyók mentális egészségükhöz nem igényelnek társadalmi interakciót, de a rendszeres kézbevétel segít a kígyónak szelídnek maradni, és jó alkalom lehet a testmozgásra.
TovábbEbben a fejezetben megismerhetitek a királypitonok alapvető fizikai tulajdonságait, temperamentumát és viselkedését.
Nagyszerű házikedvencek kezdő -és tapasztalt hüllőtartók számára egyaránt. A tenyésztők minden évben hihetetlen, innovatív és soha nem látott minta- és színváltozatokat hoznak létre, amelyek folyamatosan új rajongókkal bővítik a királypiton kedvelők táborát. Jelenleg körülbelül 6500 színváltozat ismert.
TovábbA Messel-piton feje és teste szinte teljesen megmaradt.
A csaknem teljesen magmaradt, hozzávetőleg egy méter hosszú kígyókat az UNESCO Világörökség Részének számító Messel Pit-ben fedezték fel és körülbelül 47 millió évesek.
TovábbA kampányok felszólították Kínát, hogy alkalmazzon végleges tilalmat a vadon élő állatok kereskedelmére a koronavírus kitörése következtében.
Kína ideiglenesen betiltotta a vadon élő állatok kereskedelmét, mint egy óvintézkedést a koronavírus terjedésének megakadályozása érdekében, ám a természetvédők szerint ez nem elegendő.
TovábbHihetetlen túlélő képességgel rendelkeznek a hüllők!
De mi a helyzet a hüllőkkel? Véleményem szerint, ha túl tudná élni a seb veszteségéből adódó vízveszteséget, akkor valószínűleg felépülhet, és túlélhet egy ilyen súlyos sérülést. Miért? Mivel a hüllőknek elképesztő immunrendszere van, amit csak most kezdünk megérteni.
TovábbAz egzotikus állatok szabadon engedése kegyetlen és veszélyes - a kisállat és az őshonos állatok számára egyaránt.
Az emberek gyakran vásárolnak egzotikus háziállatokat anélkül, hogy megértenék, mit vesznek maguknak. A tejuk, pitonok, papagájok, cukormókusok és sok más egzotikus állat 20 év feletti kort élhet meg, közel kétszer annyit, mint egy átlagos kutya.
Tovább
A háromszemű kígyó a szárazság eljövetelére figyelmeztet!
Vadőrök találtak nem messze a Humpty Doo nevű kisvárostól, Darwinon kívül. Úgy tűnik, hogy a háromszemű szőnyegmintás piton (Morelia spilota) mindhárom szeme teljes értékű szerv. Az abnormális plusz szem a pikkelyes homlok közepéből nőtt ki. Egy fiatal állatról van szó, kb. 40 cm hosszú volt.
Tovább